huenfrderu

tegyiottedot2018

    XIX. TEGYOT – TEDOT

TERMÉSZETJÁRÓ GYEREKEK ÉS DIÁKOK ORSZÁGOS

TALÁLKOZÓJA

HELYSZÍN: SOPRON

IDEJE: 2018. JÚLIUS 9 – 12

RENDEZŐ: SOPRON VÁROSI SZABADIDŐSPORT SZÖVETSÉG TERMÉSZETJÁRÓ SZAKBIZOTTSÁG

                                                           9400 SOPRON Ferenczi J.u 2

Ebben az évben a TEGYOT – TEDOT évtizedes hagyományait megtartva új lehetőséget kínálunk azon természetjáró csoportoknak, akik még a versenyzésre nem készültek fel, de szeretnek túrázni, szívesen megismernék városunk szépségeit, környékét, a híres Lövéreket, parkerdőnket. A jelentkező csoportok részére külön programokat állítottunk össze.

Részvételi díj: 23000.- Ft/fő, amely tartalmazza a szállásdíjat 3 éjszakára, étkezést 3 napra és a rendezési díjat.

Két tábor kialakítását tervezzük:

 1. tábor: TEGYOT – TEDOT hagyományos versenyzői számára
 2. tábor: városunk, városunk környéke, parkerdőnk valamint az erdőgazdálkodás iránt érdeklődők számára. Csoportos városnézést idegenvezetővel, erdei túrákat túravezetővel illetve erdészeti bemutatót a Tanulmányi Erdő Gazdaság szakembereivel tervezünk.  Kérjük eziránti igényeket előre jelezni!

Mindkét tábor a SOPRONI GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI TÁBOR –ban kerül elhelyezésre. Itt étkeznek, és innen indulnak a programok.

PROGRAMOK:  

 1, TEGYOT – TEDOT HAGYOMÁNYOS VERSENYEI A TFSZ VERSENYSZABÁLYZATA

ALAPJÁN, 3-5 FŐS CSAPATOK RÉSZÉRE

 • - Nappali tájékozódási verseny
 • - éjszakai tájékozódási verseny
 • - városismereti verseny
 • - elméleti versenyt külön nem hirdetünk, elméleti kérdések a nappali tájékozódási verseny állomásain szerepelnek – pontgyűjtési lehetőségként.

2, TÚRÁK VEZETŐVEL AZ ÉRDEKLŐDŐK SZÁMÁRA:

 • - Éjszakai túra bátorságpróbával - túravezetőkkel
 • - Fedezzük fel Sopron nevezetességeit – idegenvezetővel
 • - ismerkedjünk a térképpel és a tájolóval túravezetők segítségével rövid túrákon, majd rövid önálló tájékozódási gyakorlat

3, ERDÉSZETI BEMUTATÓ A SOPRONI PARKERDŐBEN

4, SOPRON KÖRNYÉKÉNEK MEGISMERÉSE – a buszjegyek és belépők önköltségesek

 • - Fertő tóhoz kirándulás - strandolás
 • - Kecskehegyi kilátó - Tómalomfürdő – strandolás
 • - Károly magaslat és környéke – kalandpark
 • - Brennbergbánya – bányászati múzeum
 • - Fehér Dániel forrás – Fehér Úti Tó

5, ÜNNEPSÉGEK MINDEN RÉSZTVEVŐ RÉSZÉRE

 • - Tábornyitás
 • - Eredményhirdetések, búcsúest, táncház

AZ ÉRDEKLŐDŐ ISKOLÁK, SZERVEZETEK RÉSZÉRE e-mailen nevezési lapot küldünk.

Kérjük a tagszervezeteket, illetve az érdeklődő iskolákat, iskolai csoportokat, baráti társaságokat, hogy küldjenek számunkra egy előzetes, tájékoztató jellegű jelentkezést az igények felmérése é a jelentkezési lapok megküldéséhez 

JANUÁR 30-IG!

 Ebben adják meg számunkra, hogy melyik táborba, várhatóan hány fővel, csapattal jönnének.

Érdeklődni: Majsa Imréné 30/2355026   e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Nemzetközi Programok

 • videó összefoglalö ESSEN, 2016

.be" target="_self" rel="bookmark" dir="ltr" style="background: url('http://tfsz.hu/images/menu_arrow.gif') no-repeat left center transparent; color: #43474b; display: block; font-size: 11px; font-weight: 400; height: 16px; line-height: 13px; padding: 0 0 2px 14px; text-decoration: none;">
.be

 
 • IYNF networking konferencia

  Jelenleg egy maroknyi csapattal kint vagyunk Belgiumban, Essenben. Az elektronikus részvételről tartott konferencián veszünk részt, sokat tanulunk amit hasznosíthatunk Magyarországon.

  Az utazáson és az első két napon túl vagyunk.

  PICT0904_masolat_masolat.jpgPICT0899_masolat_masolat.jpgPICT0893_masolat_masolat.jpgPICT0881_masolat_masolat.jpgPICT0875_masolat_masolat.jpgPICT0872_masolat_masolat.jpgPICT0849_masolat_masolat.jpgPICT0838_masolat_masolat.jpg

   
 • 40 Years of Connecting and Inspiring

  In the last years IYNF has been choosing an annual topic to coordinate our work. After the ‘Year of Action for Change’ in 2013 and the ‘Year of Urban Outdoors’ in 2014, IYNF stands this year under the motto ‘40 Years of Connecting and Inspiring’. The reason why...

  Bővebben ...  
 • Együttműködő Partnereink

   Térképeket a rendezvényre a Cartographia kft.-t biztosítja.

  Köszönjük támogatásukat.

  logo ketsoros300btssz logo 25pemesz_logoPest Megyei Szabadidősport Szövetségntp logopmgyia logoPest Megyei Gyermek és Ifjúsági Alapítványdiaksport_logo.jpglogo-mob-slogen-2.pngiynf_logo.pnggolding_logo_hosszu.jpgKarpatok_cmyk.jpgEGT_NCTA.jpgnea-01.jpg